Cześć! Mam na imię Marta. Jestem lektorką języka polskiego jako obcego.

Marta Burza- O MNIE, wykształcenie

Wykształcenie i doświadczenie

Jestem  absolwentką indologii i turkologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowych studiów pomocy humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Obecnie jestem związana jako lektorka właśnie z Uniwersytetem Pedagogicznym, wrocławską szkołą Polish Lab oraz z krakowską Dialog School of Polish. 

W pracy lektora…

…stawiam na praktyczne podejście skupione na przełamaniu bariery językowej, kierując się zasadą: żeby mówić, trzeba mówić. Prawdziwą satysfakcję czuję wtedy, kiedy uczniowie potrafią swobodnie porozmawiać po polsku przy kawie lub piwie, a język, zamiast wyzwaniem, staje się narzędziemKorzystam z całego wachlarza narzędzi – od interaktywnych, po te „analogowe”, jak gry planszowe (również własnej roboty), gazety i inne. Lubię, kiedy kursanci dobrze się bawią na zajęciach.

Marta Burza - O MNIE, w pracy lektora
Marta Burza- O MNIE, w wolnych chwilach

W WOLNYCH CHWILACH…

włóczę się autostopem po świecie. W Nigerii byłam wolontariuszką w oratorium dla dzieci, w Nepalu chodziłam po górach podziwiając Annapurnę, Indie przemierzyłam z południa na północ z plecakiem, a turecki Kurdystan przejechałam na gapę jako pasażer ciężarówki szmuglującej papierosy z Iranu. Moim drugim domem są Włochy, zawsze będę też chętnie wracać do Indii, szczególnie w regiony górskie. Oprócz tego zdarza mi się pilotować wycieczki zagraniczne i pisać reportaże (moje teksty można znaleźć m.in. na łamach Nowej Europy Wschodniej, Krytyki Politycznej, Magazynu Kontakt czy portalu weekend.gazeta.pl). Wiem, gdzie stawiać przecinki i dobrze się bawię, tworząc treści.

Wszystkie wyżej wymienione doświadczenia wykorzystuję w nauczaniu języka polskiego jako obcego i prowadzeniu zajęć w wesołej, przyjemnej atmosferze sprzyjającej przyswajaniu wiedzy.