Kim jestem?

Jestem absolwentką indologii i turkologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, 

podyplomowych studiów pomocy humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim,

podyplomowych studiów nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. 

Obecnie jestem związana jako lektorka właśnie z Uniwersytetem Pedagogicznym, wrocławską szkołą Polish Lab oraz z krakowską Dialog School of Polish


W pracy lektora stawiam na praktyczne podejście, skupione na przełamaniu bariery językowej. Kieruję się zasadą: żeby mówić, trzeba mówić. 

Prawdziwą satysfakcję czuję wtedy, kiedy uczniowie potrafią swobodnie porozmawiać po polsku przy kawie lub piwie, a język, zamiast wyzwaniem, staje się narzędziem. 

Korzystam z całego wachlarza narzędzi – od interaktywnych, po te „analogowe”. Lubię, kiedy kursanci dobrze się bawią na zajęciach.

 

W wolnych chwilach włóczę się autostopem po świecie. W Nigerii byłam wolontariuszką w oratorium dla dzieci, w Nepalu chodziłam po górach, podziwiając Annapurnę, Indie przemierzyłam z południa na północ z plecakiem, a turecki Kurdystan przejechałam na gapę jako pasażer ciężarówki szmuglującej papierosy z Iranu.

 Moim drugim domem są Włochy, zawsze będę też chętnie wracać do Indii. Oprócz tego zdarza mi się pilotować wycieczki zagraniczne i pisać reportaże (moje teksty można znaleźć m.in. na łamach Nowej Europy Wschodniej, Krytyki Politycznej, Magazynu Kontakt czy portalu weekend.gazeta.pl). 

Co robię?

Uczę. Moja specjalizacja to klienci międzynarodowi na poziomach początkujących, ale pracuję też ze Słowianami i z osobami bardziej zaawansowanymi. Prowadzę kursy grupowe i indywidualne, online i stacjonarne (w Krakowie). 

Prowadzę standardowe kursy, a oprócz tego konwersacje, zajęcia przygotowujące do egzaminu na poziomie B1 i warsztaty tematyczne. Pracuję wyłącznie z dorosłymi. 

Tworzę autorskie materiały dydaktycznie i pomoce. Pełne lekcje, treningi gramatyczne i lekcje kulturowe. Znajdziesz je na tej stronie w zakładce sklep.

Prowadzę szkolenia online dla lektorów. Pomagam pracować między innymi nad komunikacją z klientami międzynarodowymi i nad metodami efektywnego prowadzenia kursów.

Dzielę się w mediach społecznościowych swoim doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami. Pokazuję, że można pracować z pasją, dobrze się przy tym bawiąc.

Sama cały czas się uczę. Interesuje mnie holistyczne podejście do nauki języków, neurolingwistyka i komunikacja międzykulturowa.