Lektorze, lektorko!

Chcesz popracować nad swoim warsztatem?
Czujesz, że brakuje Ci w pracy pewności siebie?
Nie wiesz, jak rozplanować materiał?

Możemy Ci pomóc.

Wpadnij do nas na szkolenie.

Kiedy?

13.04 (sobota), 10:00 – 15:30

Gdzie?

ONLINE na platfomie Zoom

Dla kogo?

Dla początkujących lektorów oraz dla nauczycieli, którzy uczą języka polskiego jako obcego w szkołach podstawowych 

Ile to kosztuje?

600 zł

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w szkoleniu złożonym z dwóch modułów. Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy przekazaną w pigułce – ale takiej, którą da się przełknąć. 😉

Jak stawiać pierwsze kroki w nauczaniu języka polskiego jako obcego?
 
W pierwszej części dowiesz się, jak zacząć uczyć języka polskiego jako obcego w polskiej szkole, a w drugiej, w jaki sposób możesz przygotować własne zadania i korzystać z gotowych pomocy. Wyjdziesz ze szkolenia z praktyczną wiedzą i nowymi świeżymi pomysłami. Pokażemy na konkretnych przykładach, jak uczyć i wskażę różne bezpłatne materiały w internecie, które dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa.

Jak zaplanować kurs i przygotować część konwersacyjną?

Dobry plan to klucz do sukcesu. Szczególnie wtedy, kiedy liczba godzin jest ograniczona. Dowiesz się, na czym się koncentrować i jak rozłożyć materiał. 

Zakładamy, że Twoim celem będzie nauka komunikacji w języku polskim, dlatego nauczymy Cię, jak przygotowywać lekcje konwersacyjne, jak ćwiczyć w ten sposób gramatykę i jakich konkretnie ćwiczeń używać.

Psst! Zdradzimy Ci kilka trików, których uczy nas neurodydaktyka.

Czego konkretnie się nauczysz?

Kim są prowadzący?

Marek Stróżyk

Magister filologii polskiej na Wydziale Polonistyki UJ (dyplom z wyróżnieniem), absolwent studiów podyplomowych „nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” na Uniwersytecie Pedagogicznym. 

Od 2017 roku pracował w projektach edukacyjnych „Polskie Szkoły Internetowe Libratus” oraz „Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa”, gdzie uczył przez internet dzieci polonijne poza granicami Polski. 

Obecnie nauczyciel języka polskiego, etyki i języka polskiego jako obcego. Od 2019 jest lektorem w Szkole Języka Polskiego DIALOG, gdzie prowadzi grupy na różnych poziomach (A1-B2), kursy indywidualne, kursy medyczne, kursy intensywne, tandemy językowe czy też konsultacje dla studentów. 

Współpracuje z Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie jako wykładowca prowadzący ćwiczenia z kursów: Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego oraz Zdalne nauczanie języka polskiego jako obcego. 

Niesamowicie fascynuje mnie objaśnianie świata po polsku. Czuję, że daję moim studentom nowe spojrzenie na świat.
Marek Stróżyk

Marta Burza

Absolwentka filologii orientalnych (indologii i turkologii) na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowych studiów pomocy humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. 

Obecnie jest związana jako lektorka z wrocławską szkołą Polish Lab oraz z krakowską Dialog School of Polish. Ma doświadczenie w pracy z osobami z doświadczeniem uchodźczym – pracowała z Afgańczykami ewakuowanymi do Polski po przejęciu władzy w Afganistanie przez talibów. 

Korzysta z całego wachlarza narzędzi – od interaktywnych, po te „analogowe”. Lubi, kiedy kursanci dobrze się bawią na zajęciach. 

Prowadzi standardowe kursy, a oprócz tego konwersacje, zajęcia przygotowujące do egzaminu na poziomie B1 i warsztaty tematyczne. Tworzy autorskie materiały dydaktyczne. Szkoli się w zakresie neurodydaktyki i coachingu neurojęzykowego.

Prawdziwą satysfakcję czuję wtedy, kiedy kursanci mogą swobodnie porozmawiać po polsku na interesujące ich tematy, a język zamiast wyzwaniem staje się narzędziem.
Marta Burza

Jak możesz się zarejestrować?

Wejdź do zakładki sklep i kup nasze szkolenie.

Opłacenie szkolenia automatycznie sprawi, że zostaniesz na nie zarejestrowany/na. Nie musisz pobierać żadnych plików.

Kilka dni przed wydarzeniem dostaniesz od nas e-mail z linkiem do spotkania na platformie Zoom i wszystkimi szczegółowymi informacjami. Po szkoleniu otrzymasz materiały i certyfikat uczestnictwa.

W miarę możliwości zarezerwuj trochę więcej czasu – oboje lubimy dużo mówić, a przede wszystkim nie chcielibyśmy przerywać dyskusji, która na pewno się wywiąże. Do tego czujemy się zobowiązani, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania, które się pojawią.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się, czy to na pewno dla Ciebie? Skontaktuj się z nami tutaj.

 

Czekamy na Ciebie!

Marta & Marek