Pełna lekcja tematyczna. Temat: impreza

Materiał składa się z pięciu stron przeznaczonych dla studenta i dodatkowych dwóch z ćwiczeniem do wycięcia dla lektora.

  1. Kilka pytań otwartych w ramach wprowadzenia
  2. Ćwiczenia na słownictwo
  3. Krótkie teksty razem z zadaniami
  4. Część konwersacyjna (reakcja na podane sytuacje  oraz wcielanie się w role)
  5. Powtórka czasu przyszłego (aspekt dokonany)
  6. Dodatkowe ćwiczenie do wycięcia

Co by było gdyby… – zestaw pytań

Zestaw 18 pytań z serii „co by było gdyby”. Każde pytanie zostało umieszczone na kolorowym pasku. Ćwiczenie służy do wycięcia i wykorzystania do powtórki lub automatyzacji trybu przypuszczającego.

Marta Burza - Dużo, wiele, bardzo

Dużo czy bardzo

Krótka karta pracy przeznaczone głównie dla Słowian. Składa się z infografiki dotyczącej użycia słów dużo i bardzo oraz ćwiczenia automatyzującego. Błędne użycie tych wyrazów to standardowa pomyłka, z którą nasi studenci powinni raz na zawsze się pożegnać


Marta Burza - Quiz o Polsce

Quiz o Polsce

Krótki quiz o Polsce składający się z dwunastu pytań. Może się przydać na zajęcia dotyczące Dnia Niepodległości, ale nie tylko. Sprawdzi się też jako rozgrzewka, czy przełamanie rutyny przed dowolnymi zajęciami.

Wielkanoc

Lekcja kulturowa z okazji Wielkanocy. Prosty, estetyczny materiał omawiający najważniejsze tradycje i elementy związane z tym świętem. Podpisywanie obrazków, dopasowywanie nazw tradycji do opisów, tekst o rodzajach pisanek, omówienie zawartości koszyka wielkanocnego i quiz podsumowujący na koniec.

Andrzejki

Pełna lekcja A2+ i B1 o tradycjach andrzejkowych (plus ćwiczenie do wycięcia dla lektora – czas przyszły, aspekt dokonany – układamy wróżby).

Co to za dzień? Jakie są tradycyjne zabawy? Kto bierze w nich udział? 🙂


Relacje

Fragment lekcji konwersacyjnej dotyczącej relacji z ludźmi.

Marta Burza - Zamość

Zamość – Padwa Północy

Rozbudowana, inspirująca do odkrywania Polski lekcja kulturowa dotycząca Zamościa. Znajdują się w niej między innymi dwa krótkie teksty z ćwiczeniami. Jeden dotyczy historii miasta, a drugi legendy o szwedzkim stole. Jest też krótki materiał o Zamojskim Szlaku Kobiet i – jako dodatkowa wkładka – element pracy z mapą i powtórzenie zwrotów związanych z opisem drogi. Lekcję na podstawie tego materiału można (w zależności od metody lektora) przeprowadzić z naciskiem na konwersację.

Marta Burza - Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych

Prosta karta pracy omawiająca dzień Wszystkich Świętych, głównie w Polsce, ale i na świecie. Typy ćwiczeń: podpisywanie obrazków, zadawanie pytań do tekstu, szukanie w tekście synonimów do podanych słów, tematy do rozmowy a kolegą/koleżanką